Bezpieczne, wydajne i wygodne IT

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak mogłaby wyglądać obsługa informatyczna jak marzenie w  twojej firmie?

Oczywiście poza dostępnością, szybkim czasem reakcji, kompetencją i po prostu ludzką życzliwością, którą Tobie oferujemy, musisz wziąć pod uwagę, fakt, że dobrze zaprojektowana, wykonania i skonfigurowana infrastruktura teleinformatyczna od podstaw, to kluczowy element bezproblemowej, wygodnej i bezpiecznej pracy.

Wiesz dobrze, że nie da się czegoś wiecznie poprawiać, stosując metodę gumo-klejo-zapałki ;-)

Na podstawie naszych doświadczeń, przedstawiamy Tobie model bezpiecznej, wydajnej, bezawaryjnej i wygodnej infrastruktury teleinformatycznej w twojej firmie. Stosując się do tych wytycznych i zaleceń, poprawisz jakość funkcjonowania twojej firmy.

Od czego zatem zacząć?
 • po pierwsze będzie potrzebny Tobie dobrze skonfigurowany, zabezpieczony markowy router- czyli twoja bezpieczna brama na świat niebezpiecznego Internetu. Na nic zda się dobra konfiguracja, jeżeli oprogramowanie urządzenia nie będzie aktualizowane. Prywatnie i zawodowo jako pasjonaci bezpieczeństwa, naszą codzienną lekturą są strony i fora tematyczne poświęcone tym zagadnieniom. Wiedza, w połączeniu z bazą informacji o twoim sprzęcie, pozwoli niemalże natychmiast podjąć błyskawiczne działania.

  O tym, dlaczego, to takie istotne, możesz poczytać tutaj:

  http://www.cert.pl/page/4 

  http://niebezpiecznik.pl/post/masz-router-tp-linka-mozesz-miec-problem/ 

  http://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-te-routery-d-linka-maja-tylna-furtke/?similarpost 

  http://niebezpiecznik.pl/post/miliony-routerow-tp-linka-d-linka-huawei-i-zte-podatne-na-grozny-atak-ponoc-bo-szczegolow-brak/?similarpost

 • kolejny element to repozytorium plików, centralna baza danych twojej firmy. W zależności od stopnia skomplikowania i twoich potrzeb biznesowych może  być to wyłącznie serwer plików z dedykowaną kopią bezpieczeństwa, skonfigurowanymi dostępami dla odpowiednich osób w firmie, szyfrowaniem plików i katalogów, skonfigurowaną prywatną chmurą danych (serwer w chmurze).
  Może być to też serwer z wieloma usługami (baza danych, serwer wydruku, kontroler domeny). Wariant jeszcze bardziej skomplikowany, gdy zależy Tobie na wyśrubowanych współczynnikach  SLA – cluster wysokiej dostępności realizowany poprzez wirutalizatory z wirtualnymi systemami operacyjnymi składowanymi na zewnętrznych macierzach danych i bakupach online.
  Zakładam jednak, że w średniej i małej firmie, nie będziesz budował clustra wysokiej dostępności. Dlaczego?

  Po pierwsze jest to rozwiązanie bardzo drogie, skomplikowane, a administrowanie takim systemem jest kosztowne i wymaga rozległej wiedzy technicznej.
  Po drugie w średniej i małej firmie lepiej skorzystać z gotowych rozwiązań, które oferują firmy trzecie. Będzie na pewno taniej, wygodniej i bardziej zasadnie biznesowo.

 • Trzecim elementem jest dobre zabezpieczanie całego środowiska przed atakami z zewnątrz.
  na pierwszy ogień, jak już wyżej pisałem idzie urządzenie brzegowe w postaci routera,
  drugi element to zabezpieczenie twojej centralnej bazy danych,
  trzeci element to odpowiednie zabezpieczenie i konfiguracja komputerów laptopów, urządzeń drukujących (to nie żart!).

  Pozwól mi odczytać konfigurację twojego urządzenia drukująco-skanującego, a powiem Tobie wiele o twojej sieci, albo zademonstruję Tobie jakiej treści pisma (być może poufne dane) były niedawno drukowane.
 • Ostatnim elementem układanki jest pakiet antywirusowy, w którego skład wchodzą:

  skaner antywirusowy – tutaj chyba nie trzeba niczego tłumaczyć,

  antyspyware – pozwala m.in. na ochronę przed złośliwym oprogramowaniem szpiegującym, chroni przed kradzieżą danych i poufnych informacji z komputera/telefonu,

  moduł antyspamowy - zapobiega przedostawaniu się do skrzynki odbiorczej niechcianych wiadomości. Często to właśnie za ich pośrednictwem jest rozsyłane złośliwe oprogramowanie lub próby wyłudzenia.

  zabezpieczenie przeglądarek internetowych, uchroni Ciebie przed przypadkowym otwieraniem linków wątpliwego pochodzenia

Jeżeli zbudujesz infrastrukturę informatyczną w swojej firmie w oparciu, o te krótkie założenia, będziesz stanowił elitę i służył za wzór, jak należy dbać o bezpieczeństwo przetwarzanych danych!

Nie ukrywam, takie rozwiązanie nie będzie tanie, jeżeli chciałbyś wiedzieć ile mniej więcej musiałbyś zainwestować (tak, traktuj to jako inwestycję, a nie zbędny wydatek!), skontaktuj się z nami, podpowiemy, jak wszystko poukładać w spójną całość i ile to będzie kosztować.

 


Skontaktuj się ze mną za pomocą formularza:
Formularz został wysłany, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!