Jaka drukarka?

jaka drukarka,
jaką wybrać,
do czego,
za ile mniej- przeważnie znaczy więcej?

 

Większość dostępnych na rynku drukarek posiada  o wiele więcej funkcji niż jeszcze kilka lat temu. Służą niemal  do wszystkiego, co może być potrzebne nam w codziennym użytkowaniu. Tu  nasuwa się  pierwsze pytanie, czy aby na pewno codzienne użytkowanie?
Jeśli nie, to nie musisz dopłacać za sprzęt o dużym miesięcznym obciążeniu – mam tutaj na myśli dużą ilość wydruków, kopiowanych stron i skanów.  Przed wszystkim szukaj drukarki, która zapewni  podstawowe funkcje jakie potrzebujesz!

Zadaj sobie pytanie,  czy na pewno będziesz drukował zdjęcia? Koszt wydruku domowego zdjęcia będzie zauważalnie wyższy niż w zakładzie fotograficznym.

Tania drukarka przeważnie generuje znaczny koszt związany z eksploatacją. Przed zakupem warto sprawdzić ile kosztują materiały eksploatacyjne. Sprawdzajmy przy tym, ile możemy wydrukować kopii na danym materiale i ile będzie kosztował wydruk jednej strony.
Znacznie korzystniej będzie wydać odrobinę więcej pieniędzy  na drukarkę  i cieszyć się z minimalnego kosztu druku, niż zostawić w sklepie 50,150,200 złotych mniej, a później  bankrutować podczas zakupu materiałów.

Nie dajmy „wkręcić się” w zakup urządzenia w którym wymiana tonera, tuszu zbliża się do jego ceny zakupu!

Co do pytania, jaki typ - atrament czy laser, mono czy kolor, urządzenie  wielofunkcyjne, czy nie, z przewodowym podłączeniem do sieci , czy z  bezprzewodowym, a może w bez obsługi sieci?

Na te pytania, odpowiemy w kolejnym poście.